Czy otyłość u mężczyzn ma wpływ na ich życie erotyczne?

Seks z otyłym mężczyzną otacza wiele plotek i niepotwierdzonych informacji. Dotyczą one nie tylko krótkiego czasu trwania stosunku, ale także niewielkich rozmiarów prącia, czy problemów z erekcją. Warto sprawdzić, czy współżycie z otyłymi mężczyznami jest w rzeczywistości utrudnione przez wymienione elementy. Co na to interniści, seksuolodzy i urolodzy?

Większa masa ciała to krótszy penis?

Mit dotyczący małych rozmiarów członka u mężczyzn z nadwagą jest jednym z najbardziej krzywdzących. Okazuje się, że wielkość prącia nie ma żadnego związku z przybieraniem na wadze. Mężczyźni otyli nie mają więc mniejszych penisów od ich szczuplejszych kolegów. Odczucia dotyczące “małego przyrodzenia” mogą wynikać z porównania rozmiarów członka z dużą wielkością ciała. To jedyny parametr stojący za funkcjonowaniem mitu. Skąd więc bierze się wielkość penisa? Otóż jest ona kształtowana podczas dojrzewania, a spory wpływ na rozmiar członka ma informacja zapisana w genach. Otyłość nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia.

Problemy z utrzymaniem wzwodu

Prawdą jest, że panowie z dodatkowymi kilogramami częściej cierpieć mogą z powodu zaburzeń erekcji. Wszystko przez zwiększone ryzyko chorób układu naczyniowego, które towarzyszy przybieraniu na wadze. Mężczyźni otyli szybciej zapadają na miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, czy cukrzycę. Dolegliwości te wiążą się bardzo często z mniejszą przepustowością żył, co z kolei objawia się zaburzeniami wzwodu. Podczas zbliżenia panowie mogą zauważyć całkowity brak erekcji, przedwczesny wytrysk, czy wiotkość prącia. Choć zaburzenia erekcji nie dotykają wyłącznie mężczyzn otyłych, to właśnie oni należą do zwiększonej grupy ryzyka.

Śmiałość i fantazja w sypialni

Otyłość nie jest bezpośrednią przyczyną niskiej pomysłowości w łóżku. W tym wypadku wiele uzależnione jest od śmiałości mężczyzny, który odważy się na innowacje podczas stosunku. Brak fantazji w czasie seksu to efekt ograniczonej psychiki, a nie rozmiarów ciała. Nie da się jednak pominąć faktu, że nadwaga może skutecznie przeszkadzać w spełnianiu marzeń erotycznych. Panowie z otyłością szybciej ulegać będą zmęczeniu, a odstający brzuch uniemożliwi im przyjmowanie ciekawych pozycji seksualnych. Krótszy będzie także czas, w jakim mężczyzna będzie w stanie utrzymać się w określonej pozycji. Ma na to wpływ niska kondycja fizyczna.

Jak poradzić sobie z otyłością?

Zaakceptowanie swojej otyłości nie jest dobrą drogą. Mimo lepszego samopoczucia wkrótce dopaść Cię mogą problemy zdrowotne, których nie pozbędziesz się szybko. Dlatego im wcześniej zajmiesz się utratą zbędnych kilogramów, tym lepiej. Nie musisz przechodzić na restrykcyjne diety, wręcz przeciwnie. Zacznij od wprowadzania drobnych zmian w jadłospisie – odrzuć z talerza słodycze, ogranicz cukier dodawany do napojów i zrezygnuj z fast foodów. Z czasem Twój organizm odpowie na te zmiany utratą wagi. Ważne, być zadbał o ruch. Nawet kilkunastominutowy spacer co dwa dni poprawić może kondycję ciała, co w efekcie przełoży się na niższe ryzyko zachorowania na miażdżycę, czy choroby stawów.

Co ze sprawnością seksualną?

Tą uda Ci się poprawić dzięki zażywaniu leków na potencję. Środki takie jak Kamagra i Viagra nie uzależniają, dlatego gdy uda Ci się uporać z zaburzeniami erekcji z łatwością je odstawisz. Działanie tabletek jest proste. Zażywasz dawkę zgodną z zaleceniami lekarza na 60 minut przed stosunkiem, a pobudzenie seksualne sprawi, że penis będzie gotowy do współżycia. Pamiętaj, że nadwaga nie musi wykluczyć się z życia erotycznego. Warto jednak, byś zadbał o swoje zdrowie i zdecydował się na utratę zbędnych kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie