rolex replica watcheswear.com https://watcheswild.com mainreplica.com rolex replica fake rolex rolex replica rolex replica rolex replica www.leapreplica.com

Dlaczego warto przeprowadzić badanie nasienia?

Bezpłodność to niezwykle ważny problem, który powoduje, że para mimo usilnych starań w dalszym ciągu nie może doczekać się potomstwa. Statystyki wskazują, że w 50% przypadków przyczyna braku potomstwa tkwi po stronie mężczyzny. Niestety, bardzo często zdarza się tak, że panowie nie chcą wybrać się do lekarza na badania diagnostyczne, ponieważ uważają, że to będzie uwłaczać ich godności. Jednocześnie naciskają na kobiety i sugerują im, że wina leży po ich stronie. Okazuje się, że często prawda jest zupełnie inna. Oto szereg informacji na temat badania nasienia, czyli seminogramu. 

Badanie męskiego nasienia, czyli sposób na zdiagnozowanie przyczyny niepłodności wśród mężczyzn

Seminogram to badanie, dzięki któremu można sprawdzić, jaka jest kondycja oraz liczba plemników w męskim nasieniu. O płodności mężczyzny decyduje w szczególności ilość, budowa oraz poziom ruchliwości plemników. Dokładne standardy badania nasienia męskiego zostały wprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia w 1980 roku. Od tego momentu badanie nasienia to jeden z najważniejszych elementów w diagnostyce męskiej bezpłodności. Przeprowadzenie badania męskiego nasienia lekarze zalecają wtedy, gdy dana para od minimum 12 miesięcy bezskutecznie podejmuje starania o doczekanie się potomstwa.

Jak wygląda badanie nasienia ?

Mężczyźni bardzo niechętnie udają się do lekarzy, a zwłaszcza do seksuologów, urologów i andrologów. Rozmowa na temat seksualności oraz konieczność rozebrania się przed obcym mężczyzną lub kobietą jest dla nich często przeszkodą nie do przeskoczenia. Jeszcze większe trudności pojawiają się przy badaniu nasienia. Badanie to polega na tym, że mężczyzna musi oddać ejakulat na miejscu. Polega to na tym, że w gabinecie lekarskim musi poddać się masturbacji. Jeżeli dany mężczyzna jest młody i niedoświadczony, może to sprawić mu ogromną trudność. Na szczęście, w placówkach realizujących tego typu zadania zazwyczaj znajdują się specjalne pokoje, dzięki czemu pacjenci mają zapewnioną niezbędną intymność. W niektórych przypadkach lekarz zgadza się, aby pacjent pobrał spermę samodzielnie w domu. Wówczas trzeba jednak pamiętać o tym, że sperma musi trafić do specjalnego, sterylnego opakowania oraz znaleźć się w laboratorium w ciągu maksymalnie 30 minut. Dodatkowy warunek polega na tym, że próbka powinna być utrzymywana w temperaturze podobnej do temperatury ciała. Należy też chronić ją przed działaniem promieni słonecznych. To zadanie nie jest łatwe, dlatego większość lekarzy preferuje, gdy badanie realizuje się od A do Z w poradni. Wtedy jest stuprocentowa pewność, że badanie pokaże prawdziwe, niezafałszowane wyniki. Nasienie pobrane do podania koniecznie musi pochodzić z pierwszego wytrysku. W żadnym wypadku nie może pochodzić z silikonowej, tradycyjnej prezerwatywy. Zdecydowana większość prezerwatyw na rynku zawiera specjalne preparaty plemnikobójcze. W wybranych klinikach leczenia niepłodności są dostępne na miejscu specjalne prezerwatywy, które umożliwiają pobranie próbki podczas stosunku seksualnego z partnerką. 

Czego można dowiedzieć się z badania nasienia?

Seminogram, czyli badanie męskiego nasienia, umożliwia lekarzowi dokładne rozeznanie się na temat zdolności do zapłodnienia u mężczyzny. Dzięki takiej analizie możliwe jest również dokonanie wszechstronnej diagnozy potencjalnych problemów z płodnością. Seminogram zawiera informację na temat budowy, ruchliwości oraz liczby plemników a także na temat stopnia ich zgrupowania, pH spermy, lepkości, objętości i wyglądzie ejakulatu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie